červenec 2022

(17.7.2022)
Dne 12.7.2022 se nám v nočních hodinách narodilo 6 zdravých štěňátek z vrhu B po naší mladší fence Timince a Dobbym. Máme 4 holčičky a 2 chlapečky. Oba rodiče mají vynikající zdravotní výsledky a klidné povahy. Štěňátka jsou odchovávána v domácím prostředí, kde jsou celý den v kontaktu s malými dětmi. Všichni krásně přibývají. Štěňátka budou k odběru od 1.9.2022. Některá štěňátka jsou ještě volná. Rezervace přijímáme na mailu nebo tel.606 274 568.
Jak se štěňátkům daří a jak se vyvíjejí můžete denně sledovat zde

Timi_stenata

tabulka

červen 2022

(25.6.2022)
Začátkem července očekáváme narození štěňátek vrhu B po naší Timince. Přijímáme stále rezervace jak na pejsky tak fenečky. Nezávazné návštěvy začnou probíhat zhruba v první polovině srpna. Do nových domovů budou štěňátka odcházet začátkem září 2022. Pro aktuální informace mě prosím kontaktujte na mailu nebo telefonu.

červenec 2021

(26.7.2021)
V současné době již všechna štěňátka odjela do svých nových domovů. Začíná tu být trochu smutno, za ty 2 měsíce jsme si na smečku dost zvykli. Ale štěňátka již začínají potřebovat, aby se každému někdo věnoval zvlášť a začali se socializovat a vychovávat. Bleděmodrý pejsek se bude jmenovat Andy (Andy Sunny Gold) jako v PP a odjel se svými páníčky do Nového Jičína. Červená holčička (Alcala Sunny Gold) našla domov ve Vejprnicích u Plzně. Tmavě zelený pejsek Rollo (Adenss Sunny Gold) našel milující páníčky v Rokycanech. Slečně fialové Aileen (Aileen Sunny Gold) zůstane jméno rovněž z PP, které si majitelé shodou okolností vybrali aniž by tušili, že toto jméno bude mít holčička v průkazu původu a odjede do Holubic u Brna. Aileenka se se svou paničkou bude věnovat výcviku a výstavám, tak jim budeme držet palce. Růžová holčička (Aaila Sunny Gold) dostala jméno Johanka a odjede do Břežan, kde na ni čeká goldenka Cornnie. Oranžové slečně (Aknés Sunny Gold) doma budou říkat Týna a pojede do Opavy. Světle zelený pejsek (Alain Sunny Gold) se bude jmenovat Ricky, a přestože byl nejmenší, tak lumpáren má na rozdávání a odjede s páníčky do Frýdku Místku. Jako poslední nás opustí tmavě modrý pejsek Barney (Arés Sunny Gold), který bude mít domov k nám nejblíž a bude bydlet v Dolnní Branné. Přejeme všem štěňátkům hlavně hodně zdraví a spokojené a hodné páníčky.
.

květen 2021

Ve středu 19.5.21 se nám v ranních hodinách narodila štěňátka vrhu A. Máme velmi vyrovnaný vrh 4 kluky a 4 holčičky. Benynka i štěňátka jsou v naprostém pořádku, počínala si velmi zkušeně jako když rodí už po několikáté. Ihned se o štěňátka začala starat a každým dnem je vidět jak prospívají a přibývají na váze. Průběžně budu přidávat jejich fotky do fotogalerie jak rostou. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

duben 2021

Ultrazvukové vyšetření máme za sebou. Je potvrzeno, Benynka je březí. Dle paní doktorky se bude jednat o velmi početný vrh. Tak doufáme, že vše dobře dopadne a okolo 20.5. se nám narodí spoustu krásných a zdravých miminek. Všechna štěňátka jsou zadaná.

březen 2021

Beninka byla dne 19.3.2021 nakryta Dobbym. Pokud se zadaří, očekáváme narození štěňátek v květnu.

leden 2021

Přejeme všem šťastné vykročení do nového roku 2021.

červen 2014

ŠTĚŇÁTKA U NAŠICH PŘÁTEL:

Dne 3.6.2014 se v CHS Evening Melody narodilo 8 krásných štěňátek - 6 feneček a 2 pejsci. K odběru budou na začátku srpna. Některá štěňátka jsou ještě volná. V případě zájmu kontaktujte majitelku. www.eveningmelody.webnode.cz

srpen 2013

Výlet v Českém ráji...

květen 2013

Dnešní den byl po delší době zas ve znamení velkých výletů. Počasí nám přálo, krásně svítilo sluníčko, tak jsme hned ráno vyrazili k Máchovu jezeru, kde jsme příjemně strávili s našimi dalšími psími i lidskými přáteli celý den. Nachodili jsme v okolí jezera spoustu kilometrů, které samozřejmě zmohly nejen nás, ale i Safinku, která naspávala únavu ještě druhý den.

leden 2013

Přejeme všem úspěšné vykročení do nového roku 2013.

prosinec 2012

Dne 14.12.2012 se u našich přátel v CHS Famous Gold narodilo 8 krásných štěňátek - 2 fenky a 6 pejsků. Někteří pejsci jsou ještě volní. Více informací naleznete na www.famousgold.com

Předvánoční čas a hrátky ve sněhu. Doufáme, že i Vánoce budou takhle bílé....
ŠŤASTNÉ A VESELÉ PŘEJE VŠEM CHS SUNNY GOLD

7.9.2012

Dnes jsme se znovu vydali na návštěvu k naší paní veterinářce, aby Safinku naposledy prohlédla a my jsme měli definitivní jistotu jestli je nebo není březí. Čekalo nás obrovské zklamání, protože na ultrazvuku žádné štěňátko nebylo vidět..:-( Je nám to strašně moc líto, ale Safinka opět nezabřezla. Po dlouhém váhání jsme se rozhodli, že už sebe ani Safinku nebudeme trápit, a o další krytí se pokoušet nebudeme. Naše fenečka zůstane nadále hlavně naším největším psím kamarádem a doufáme, že nám všem bude ještě dlouho dělat samou radost.

22.7.2012

Tak nám Safinka začíná hárat!!!

Brzy se vydáme za ženichem, držte nám všichni palce ať se krytí podaří a můžeme se brzy těšit z malých Safounků..:-)

 

14.7.2012

Dnes jsme se byly podívat u nás v Mladé Boleslavi na Národní výstavu, které jsme se zúčastnily díky našemu nejmenšímu přírůstku do rodiny opět jen jako diváci, ale těšily jsme se po delší době na shledání s našimi psími i lidskými přáteli, a hlavně jsme byly popřát hodně úspěchů při hodnocení. Gratulujeme všem vítězům.

8.7.2012

Gratulujeme tatínkovi našich budoucích štěňátek Bekoškovi (Back to my Dream Famous Gold k úspěchu na speciálně výstavě RK, kde dosáhl skvělého umístění V1 CAC, a stal se i Vítězem speciální výstavy RK CZ 2012.
Gratulace rovněž patří naší kamarádce Báře (Grande El´Amor de la Famous Gold), která v sobotu skládala OVVR (ověření vrozených vlastností retrívrů). Baruška dosáhla plného počtu bodů a stala se i vítězem celých zkoušek.

25.6.2012

Safinka odpoledne odpočívá na sluníčku a v trávě pozoruje žabičku.

16.4.2012

Tento víkend se konala národní výstava psů v Ostravě. My jsme se jí bohužel nezúčastnily, ale velkého úspěchu dosáhla naše kamarádka Jenny (Evening Melody Bohemia Angel), která se prezentovala ve třídě otevřené, získala V1 CAC, a tímto splnila poslední podmínku pro udělení Český šampion krásy.
Krásných výsledků dosáhla také další naše kamarádka Intch.,Multich.,GrandchCZ Deborah the Dream Team "U" - V1 BOV (nejlepší veterán), BIS 2 (2. nejlepší veterán výstavy), a tímto splnila podmínky pro udělení titulu Český veterán šampion. Oběma holkám moc gratulujeme.

1.1.2012

Do nového roku přejeme všem příznivcům kynologie hodně zdraví, štěstí a úspěchů jak na poli výstavním tak i pracovním.

16.7.2011

Dnešní den jsme strávily v příjemném prostředí na Krásné louce v Mladé Boleslavi, kde se konala další národní výstava psů. Retrievery posuzoval pan František Pasák. Safinka se prezentovala ve třídě šampionů a získala další ocenění V1 CAC a stává se tímto čekatelkou grandšampiona.

18.6.2011

Je nám to moc líto, ale Safinka bohužel nezabřezla. Omlouváme se tímto všem zájemcům o štěňátka. Toto spojení bychom chtěli v nejbližším vhodném termínu opakovat.

28.5.2011

Dnešní den se konal v příjemném prostředí zámku Konopiště Den RK CZ. Součástí byla oblastní výstava retrívrů a následně odpoledne volba klubového šampiona šampionů. Safinka se na oblastní výstavě prezentovala ve třídě vítězů a získala první místo V1 a následně ještě VT (vítěz třídy). Odpoledne jsme se zúčastnily ještě ve velké konkurenci volby Klubového šampiona a šampiona šampionů. Děkuji tímto naší kamarádce Lucce Tomáškové za pomoc při prezentaci Safinky a i příjemně strávený společný den. Fotečky z dnešního dne jsou umístěny ve fotogalerii.

22.5.2011

Safinka (šampion ČR Intent Wife Is Friendly) byla v těchto dnech nakryta velice krásným psem multišampionem Bekym (Back to My Dream Famous Gold). Zhruba za 14 dní pojedeme na ultrazvuk a budeme doufat, že je Safí březí.

4.5.2011

!!!SAFINKA ZAČÍNÁ HÁRAT, BRZY BUDEME KRÝT!!!!!

Pro naši Safinku (Intent Wife Is Friendly) jsme měli ženicha vybraného již dlouho dopředu, je jím pes naší kamarádky z chovatelské stanice Famous Gold "Bekošek" – Back to My Dream Famous Gold. Jak Safinka tak i Bekošek jsou naprosto zdraví psíci, negativní na dysplazii loktů i kyčlí a mají velmi milou, klidnou a přátelskou povahu. Oba jsou jak výstavně tak i pracovně vedení. Věříme, že toto spojení bude opravdu povedené, co se týká exteriéru a hlavně povahy, předpokládáme, že štěňátka budou klidnější mazlíčci vhodná především do rodin s dětmi i méně zkušené chovatele. Samozřejmě, že veškeré informace budeme průběžně doplňovat do novinek a fotogalerie.

10.3.2011

Upozorňujeme na novinku v oblasti cestovani se psy do zahraničí. Od 1.7.2011 je pro cestování po EU nutné označit zvíře nikoli tetováním, jak tomu bylo doposud, ale pouze elektronickým čipem. Od července lze tedy cestovat jen s očipovaným zvířetem. Označení mikročipem provádí soukromý veterinární lékař. K označení je možné použít pouze mikročipy splňující ISO normy pro mikročipy a čtecí zařízení - ISO 11784 a ISO 11785.

27.1.2011

Naše kamarádka Radka Štencelová přijímá přihlášky na výcvikovou sezonu 2011. Kurzy jsou určeny pro všechny, kdo mají zájem o výcvik základní poslušnosti, přípravu na OVVR (ověření vrozených vlastností retrívrů), případně na další lovecké zkoušky (PZ, SZVP, BZ, LZ). Bližší informace o termínech, místě konání a cenách kurzů najdete na internetových stránkách www.vycviktynec.freepage.cz

23.1.2011

V roce 2011 pořádá naše kamarádka Radka Štencelová s Radkou Bursíkovou výcvikový tábor "JOLLY". Obě trenérky mají bohaté několikaleté zkušenosti s výcvikem psů, tak pokud máte zájem, hlaste se. Informace a přihlášky najdete na samostatné stránce www.taborjolly.cz

17.1.2011

Probíhá příprava na další ročník výcvikového tábora v Roudné u Soběslavi. Tábor se stejně jako v loňském roce bude konat v termínu od 3.7. – 9.7. 2011. Tábor je zaměřen na výcvik základní poslušnosti, přípravu OVVR (ověření vrozených vlastností retrívrů), ZV (zkoušky vloh), PZ (podzimní zkoušky), a SZVP (speciální zkoušky z vodní práce). Bližší informace naleznete na internetových stránkách CHS Pure Soul paní Ireny Zárubové www.golden.tym.cz

1.1.2011

Přejeme všem do nového roku 2011 hodně zdraví, štěstí, lásky, úspěchů jak na poli výstavním, tak i pracovním a hlavně hodně příjemných zážitků s našimi psími miláčky.

28.10.2010

Dnes nastal dlouho očekávaný den. Konaly se klubové podzimní zkoušky retrívrů v Malešově u Kutné Hory. Na zkoušky dorazilo rekordní počet psů se svými páníčky. Vylosovaly jsme si číslo 38 a byli nám přiděleni skvělí rozhodčí. Zkoušky jsme nakonec dobře zvládly a složily je ve II.ceně s počtem 152 bodů.

Safinka zároveň splnila poslední podmínku a stává se Českou šampionkou krásy.

11.9.2010

Dnes jsme se vydaly na Podještědskou výstavu do nedalekého Liberce. Společnost nám tentokrát dělala moje kamarádka Lucka s RR Hatunkou a Princem. Celý den krásně svítilo sluníčko. Náš kruh posuzoval pan rozhodčí Josef Němec a Safinka nejdříve ve třídě vítězů vyhrála V1, vítěz třídy a následně ještě obdržela titul Krajský vítěz. Odpoledne jsme se ještě zúčastnily závěrečných soutěží o nejlepší fenu a Vítěze Liberce. Sice jsme postoupily do užšího výběru, ale titul bohužel nedopadl.

28.8.2010

Tuto sobotu jsme se zúčastnily Mezinárodní výstavy u nás v Mladé Boleslavi. Počasí nám zrovna vůbec nepřálo, od rána bylo zataženo a silně pršelo. Výstavu jsme nakonec nevzdaly, protože jsme byly všechny zvědavé na posuzování zahraničního rozhodčího, pana Alexey Belkina z Ruska. Přestože jsem očekávala lepší umístění obdržely jsme i tak pěkný posudek a V3.

17.7.2010

Tento víkend se konala národní výstavy psů v našem bydlišti v Mladé Boleslavi. I přes obrovské vedro, které bylo, pro nás výstava dopadla úplně nádherně, Safinka ve třídě otevřené nejdříve získala V1 CAC, a pak ještě národní vítěz.

Safinky velká kámoška Růženka (Flying Heart Famous Gold) Radky Štencelové vyhrála V1 CAJC, Bob Junior. Oběma holkám moc gratulujeme.

9.7.2010

OVVR Roudná 2010 – dnes nastal pro Safinku velký den. Konaly se tolik očekávané OVVR (ověření vrozených vlastností retrívrů). Už od rána jsem nemohla dospat a držela jsem všechny palečky, aby to holky společně zvládly. Nakonec vše dobře dopadlo a Safi úspěšně složila zkoušky ve II. ceně. Tímto splnila poslední podmínku a stává se chovnou fenkou.

Tímto bych chtěla ještě jednou moc poděkovat Radušce Štencelové za výcvik, velkou dávku trpělivosti a odvedení Safíka na zkouškách.

3.7. – 10.7.2010

Výcvikový tábor Roudná – tento týden se Safinka zúčastnila výcvikového táboru retrívrů, který pořádala paní Irena Zárubová, a který bude k našemu prospěchu zakončen zkouškami OVVR. I přes velký "dril"..:-), který dostávala během výcviku od Radky, se Safince na táboře moc líbilo a hodně si ho tam i ostatními psy a její kámoškou Růženkou užívala.

24.10.2009

Tuto výstavní sezónu jsme zakončily Mezinárodní výstavou v Českých Budějovicích. Do mezitřídy bylo přihlášeno rekordní počet psů a konkurence byla opravdu veliká. Pan rozhodčí Marian Novák byl velmi přísný, ale nakonec nám štěstí přálo a Safinka se líbila a dostala opět velmi pěkný posudek a pořadí výborná 4. Zároveň jsme si nechaly i přeměřit kohoutkovou výšku – 54,5 cm, skus nůžkový.

26.9.2009

Se konala Klubová výstava retrívrů v areálu zámku Konopiště. Tato výstava byla konkurečně opravdu hodně silná a dorazilo opravdu velký počet psů. Fenky posuzoval pan rozhodčí Malcolm Godefroy. Nakonec jsme odjížděly sice bez pořadí, ale se známkou výborná.

12.9.2009

Jsme zajely na Oblastní výstavu psů do Liberce. Bylo poněkud chladnější počasí, ale přesto se nám výstava poměrně vydařila. V mezitřídě jsme se Safíkem obdržely od pana rozhodčího Josefa Němce známku výborná 1, vítěz třídy.

18.7.2009

Se v místě našeho bydliště Mladé Boleslavi konala Národní výstava psů. Počasí bohužel opět nedopadlo podle našich představ, ale nakonec jsme z výstavy odjížděly od pana rozhodčího Milana Hampla se skvělým posudkem a výsledkem výborná 4.

30.5.2009

Jsme zajely na Krajskou výstavu psů do Hradce Králové. Výstava se tentokrát konala v krásném prostředí v campu okolo rybníku Stříbrný. Výstava byla poměrně časově dlouhá a bohužel ani počasí se moc nevyvedlo, většinu času nám propršelo. Posuzoval pan rozhodčí Jaromír Dostál, a přestože jsme se v kruhu předvedly obě úplně promoklé, získaly jsme opět krásné hodnocení a známku výborná 2.

23.5.2009

Tuto sobotu jsme vyrazily společně na Mezinárodní výstavu do Litoměřic. Počasí nám velmi přálo a výstava dopadla úplně nejlépe, jak bychom si jen mohly přát. V mezitřídě Safinka obdržela od paní rozhodčí Boženy Ovesné nádherné hodnocení a známku výborná 1 CAC, res. CACIB. Tímto se Safinka stala čekatelkou na Českého šampiona. Máme z výsledků obrovskou radost.

25.4.2009

Už v pátek jsme se vydaly na dalekou cestu do Českých Budějovic, kde se konala Mezinárodní výstava psů. Goldeny posuzoval pan rozhodčí Zdeněk Antonovič. Konkurence ve třídě mladých byla opravdu obrovská. Z velkého počtu fenek jsme postoupily i do nejužšího výběru a z výstavy jsme odjížděly s výsledkem výborná.

xx.4.2009

Konečně přišly výsledky hodnocení rentgenu loketních a kyčelních kloubů od pana MVDr. Milana Deckera. Safinka má DKK 0/0 a DLK také 0/0. Moc gratulujeme.

11.4.2009

V sobotu se konala v Mladé Boleslavi Pojizerská výstava psů. Posuzoval pan rozhodčí Josef Nosek a odjížděly jsme s krásným posudkem a známkou výborná 2. Zde jsme se poprvé potkaly se smetanovou ségrou Chelsea(Impulsive Mary Is Friendly) a její paničkou Jarkou. Chelsea obdržela V1, krajský vítěz.

27.2.2009

Jsme jeli na veterinární kliniku LIVE do Litoměřic, kde se Safinka podrobila rentgenu loketních a kyčelních kloubů (DLK/DKK). Safinka byla s narkózou i po narkóze velmi statečná, a nyní s netrpělivostí budeme čekat, jak dopadnou výsledky.

15.11.2008

Jsme se zúčastnily Mezinárodní výstavy psů v Praze. Jelikož to byla naše úplně první společná výstava, byly jsme obě hodně nervózní. Tato výstava pro nás bohužel nedopadla nejlépe, jelikož se Safince vůbec nechtělo vlézt do kruhu a prezentovat se. Dostaly jsme od paní rozhodčí Jiřiny Holečkové jen výsledek velmi dobrá.

30.8.2008

Se konala Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi. Byla to úplně první výstava naší Safinky, proto jsme požádala o předvedení někoho zkušenějšího. Safinku krásně odprezentovala Lucka Srpová, které moc děkujeme. Posuzoval pan rozhodčí Wojciech Burski a Safinka od něj dostala krásné hodnocení a dostala se dokonce do užšího výběru, kde se bojovalo o tituly CAC a CACIB. Nakonec obdržela ve třídě mladých výsledek výborná.